luni, 9 martie 2015

VIDEO Imagini incredibile după Aston Villa - West Brom. Fanii au invadat terenul. Delph: "Oamenii mă mușcau, a fost groaznic!"

Suporterii au invadat terenul spre finalul şi după terminarea meciului Aston Villa - West Bromwich Albion, scor 2-0, din Cupa Angliei, iar unul dintre marcatori, Fabian Delph, a declarat că a fost muşcat de fani. Arbitrul Anthony Taylor a fost nevoit să întrerupă jocul în minutele de prelungire. Meciul s-a reluat după scurt timp, iar după fluierul final terenul a fost invadat din nou.
"Cineva mi-a luat banderola, altcineva gheata stângă. Înţeleg entuziasmul fanilor după un astfel de rezultat (...) Dar a fost periculos. Oamenii încercau să mă sărute şi mă muşcau. A fost groaznic", a declarat Fabian Delph.
Formaţia Aston Villa s-a calificat în semifinalele Cupei Angliei, după ce a învins,  pe teren propriu, cu scorul de 2-0, în direct la Dolce Sport, echipa West Bromwich Albion, în sferturile de finală ale competiţiei.
Golurile au fost marcate de Fabian Delph '51 şi Scott Sinclair '85.

Data:Sâmbătă, 07 martie 2015
Sursa:Dolce Sport